24 May 2012

"Every Voice One Breath'' tek nefes tek ses

 Serhat Hayri ve Tayfun Çetinkaya
Bahadir kenan Derre'nin undertaken "Every Voice One Breath" social responsibility project called. achievements in their professions and a powerful woman, brought together 58 famous. United Nations Population Fund (UNFPA) project provides technical support Temsiciliğinin photos Turkey Serhat Hound (Studio Plus), and was taken by Tayfun Cetinkaya."Every Sound One Breath" photo exhibition which will be held under the project to draw attention to the problems experienced by all women in Turkey and aims to raise awareness.

The exhibition features two different concepts. In the first one, each woman’s face is wrapped in plastic wrap, symbolizing the silenced and suppressed women of society. The second concept is a series of portraits of women screaming, which, according to the project’s artistic director, symbolizes a unified voice that stands up against inequality, discrimination and all kinds of rights abuses.

"Her Ses Bir Nefes" adlı sosyal sorumluluk projesi, mesleklerinde başarıları ve güçlü duruşlarıyla takdir kazanmış 58 ünlü kadını bir araya getirdi.
Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temsiciliğinin teknik destek verdiği projenin fotoğrafları Serhat Hayri (Studio Plus) ve Tayfun Çetinkaya (Bird Office) tarafından çekildi. "Her Ses Bir Nefes" projesi kapsamında düzenlenecek olan fotoğraf sergisi tüm Türkiye’de kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekmeyi ve kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Proje kapsamında Polisan Boya tarafından Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın Dayanışma Merkezi Ofisi ve Kadın Sığınak’larının yenilenme çalışması ve tadilatı yapılacak. Fotoğraf çalışması için her sanatçı iki farklı konsept için poz verdi. İlk konseptte yüzlerini stretch filmle kapatan sanatçılar susturulmuş ve sindirilmiş kadınları simgelerken ikinci konseptte sessiz çığlıklarıyla tek nefes oldular. 58 ünlü kadın fotoğraflarını toplumsal cinsiyet eşitsizliği, çocuk gelinler, eğitim eksikliği, sağlık sorunları, taciz, aile içi şiddet, ekonomik bağımlılık gibi konulardaki cesur sosyal mesajları ile destekledi.
Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...